SÜPER AMATÖR’DE KURALAR ÇEKİLDİ

2018-2019 Futbol sezonu Bursa Süper Amatör Küme’de kuralar çekildi. Merinos parkı’ndaki Gölpark sosyal tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltılı organizasyona Bursa amatör spor kulüpleri federasyonu başkanı Osman kılıç, genel sekreter Kenan Uyarlık, futbol il temsilcisi Mustafa Beşen, eski başkanlarımızdan Cemal Vardar, Tüfad Bursa şubesi başkanı Sait Ulvi Özdemir, TFFHGD Bursa şubesi başkanı Özgür Uçak, il hakem kurulu başkanı İsa Yücel Çırakoğlu ve süper amatör küme’de yer alan takımların temsilcileri katıldı. bu sezon 13 ekim’de başlayacak ve 2 grupta 25 takımın mücadele edeceği süper amatör küme’de gruplarında ilk 3 sırayı alan takımların bölgesel amatör lig’e çıkmak için play-off oynama hakkı kazanırken, son 2 sırada yer alan takımlar ise 1. amatör küme’ye düşecek.

Hayırlısı olsun
Kahvaltının ardından kura çekimine geçmeden önce kısa bir konuşama yapan bursa amatör spor kulüpleri federasyonu başkanımız Osman Kılıç, “öncelikle süper amatör küme’de yer alan tüm takımlarımıza hayırlı bir sezon diliyorum. kısa bir süre sonra olağan genel kurulumuz olduğu için aslında çok fazla konuşmak istemiyorum ama biz demokratik bir ülkeyiz. bunun en güzel örneği de seçimlerdir. o yüzden herkes BASKF başkanlığına adaylığını açıklayabilir. biz hiç kimse ile düşman değiliz. bursa futbolu için güzel ve hayırlı bir seçim olmasını diliyorum. hep birlikle inşallah bursa futbolunu yukarılara çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Başarılara ödül
Bursa amatör spor kulüpleri federasyonu başkanımız konuşmasının ardından geçtiğimiz sezon elde ettikleri başarılardan dolayı Türkiye futbol federasyonu tarafından ödüllendirilen Hürriyetspor’a 6 bin tl’lık çekini ve Arabayatağıspor’a da 10 bin tl’lik hediye çekini protokol üyeleriyle birlikte taktim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir