KESTEL BELEDİYE SPOR – HÜRRİYET SPOR

Kestel’in vay haline :0-0

Süper Amatör Küme A Grubunda orta sıralarda mücadele veren Kestel Belediyespor rakibi Hürriyetspor’u 9 kişi kalmasına rağmen yenemedi.

Kestel Üst sahada karşı karşıya gelen iki takım oyunun ilk dakikalarında kontrollü futbolu tercih etti. Dakikalar ilerledikçe rakibine oranla biraz daha derli toplu gözüken Yeşil-Beyazlılar tehlikeli olmaya çalıştılar. Dakikalar 16′ yı gösterirken orta saha mücadelesinde rakibine sert giren ve rakibine iterek yere düşüren Hürriyetspor’lu Tayyip Kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı.

Bu dakikadan sonra daha da rakibine üstünlüğünü fark ettirmeye çalışan Kestel Belediyespor oyunu  kontrol altına almaya başladı. 22.dakikada gelişen bir Kestel Belediyespor atağında Makadji’yi yaka paça yere indiren Hürriyetspor defansından Alper maçın hakemi Muammer Sarıdağ’dan Kırmızı kart’ı gördü. 9.kişi kalan konuk ekip Hürriyetspor maçın ilk 45 dakikalık bölümünü böyle geçirdi.0-0

Oyunun ikinci yarısında 9 kişi kalmasına rağmen büyük bir mücadele örneği veren Hürriyetspor’lu futbolcular kora kor bir mücadele ederek zaman zaman Kestel Belediyespor ceza sahası içinde tehlikeli olmaya çalıştılar. Kaptan Cüneyt’in girdiği iki net pozisyondan sonuç alamayan Hürriyetspor defansı sıkı tutarak gol yememek için elinden geleni yaptı.

Dakikalar 57.Gösterirken ev sahibi Kestel Belediyespor Makadji’nin ikinci sarıdan Kırmızı kart görmes ile 10 kişi kaldı. Bu dakikadan sonra rakibinin üzerine dahada fazla gitmeye çalışan Yeşil-Beyazlılar son vuruşlarda beceriksiz olunca aranılan gol iki taraf içinde bir türlü gelmeyince karşılaşmanın 90 dakikalık bölümü golsüz 0-0 sona erdi.

Kestelli spor severler karşılaşmaya yoğun ilgi gösterirken çevre ilçelerden de maça izlemeye gelenler vardı.

KestelBelediyespor-Hürriyetspor: 0-0

SAHA: Kestel Üst Saha

HAKEMLER: Muammer Sarıdağ (6), Doğacan Aslan (6), Berk Barış Koçal (6)

KESTEL BELEDİYESPOR: Samet (4), Harun (4) (Dk.70 Ayetullah 2), Resul (4), B.Mustafa (4), Evren (4), Ali Nail (3) (Dk.64 Mehmet 2), Gökay (4), Hasan (4), Makadji (3), Oğuzhan (4), Sefa (4) (Dk.62 K.Mustafa 2)

HÜRRİYETSPOR: Ali (6), Yasin (6), Bilal (3) (Dk.28 Hamza 5), Alper (4), Muhammet (6), Tayyip (4), Furkan Koltuk (5) (Dk.46 Selim 4), Furkan Bacak (6), Tanju (6), Cüneyt (6), Rıza (6)

GOL:YOK

KIRMIZIKARTLAR:Dk.57 Makadji (Kestel Belediyespor) Dk.16 Tayyip ,Dk.22 Alper (Hürriyetspor   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir