KESTEL BELEDİYE SPOR – DEMİRTAŞ SPOR

Kestel Demirtaş’ı Ateş’e attı :2-0

Süper amatör küme A Grubunda mücadele veren Kestel Belediyespor rakibi Demirtaş’ı 2-0 yenerek rakibini ligin dibene itti.

Kestel Üst sahada oynanan karşılaşmada oyuna iki takımda kontrollü başladı. Dakikalar ilerledikçe ev sahibi Kestel Belediyespor oyunu istediği gibi yönlendirmeye başladı. Sağlı sollu atakları ile rakip ceza sahası içinde tehlikeli olmaya başlayan Yeşil-Beyazlılar aradıkları gole 40.dakikada kavuştular.

Sağ çizgiden ceza sahası içine yapılan ortada ceza sahası içindeki karambolde topu biranda önünde bulan Makadiı defansın ve kaleci Tanser’in bakışları arasında ağlara göndererek takımını 1-0 öne geçirmesini bildi. Karşılaşmanın ilk 45 dakikalık bölümüde 1-0 ev sahibinin üstünlüğü ile kapandı.

Oyunun ikinci yarısında daha istekli gözüken konuk ekip Demirtaş  beraberlik golü için sağlı sollu atakları ile rakip ceza sahası içine gelmeye başladı. Fakat gol ayakları son vuruşları istedikleri gibi yapamayınca beraberlik golü Demirtaş adına bir türlü gelmedi.

Kestel Belediyespor ikinci golü bulup rahatlamak için kanat topları ile Demirtaş ceza alanı içine inmeye başladı. 65.Dakikada orta sahadan atılan bir topla biranda ceza sahası içine giren Hasan Yıldırım rakip defansı geçip kaleci Tanser’in bakışları arasında meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu.2-0

Bu dakikadan sonra Demirtaş’ın ataklarından gol sesi çıkmazken ev sahibi Kestel Belediyespor’da sanki 2-0 yetercesine oyunu orta alanda tutmaya başladı. Karşılaşmada başka gol olmayınca sahadan 2-0 la ayrılan taraf ev sahibi Kestel Belediyespor oldu.

Kestel Belediyespor-Demirtaş: 2-0

SAHA : Kestel İlçe Üst Saha

HAKEMLER: Fatih Kaynar (7), M.Uğur Erkan (7), Nihat Güleç(7)

KESTEL BELEDİYESPOR: Adem (5) (Dk.80 Yunus 1) , Emir (7), Resul (6), Emrah (7), Evren (7), Hasan Dağ (6), Yunus Emre (6), Oğuzhan (5) (Dk.70 Emirhan 3), Serkan (5) (Dk.75 Ali Nail 2), Hasan Yıldırım (7), Makadiı (7)

DEMİRTAŞ: Tanser (5), Batuhan Şahin (5), Batuhan Ünal (5), Emirhan (5), Melih (5), Eren (5) (Dk.84 Hamit ), Ali Rıza (5), Sabri (5), Mehmet (6), Okan (5) (Dk.74 Burak 2), Özkan (5) (Dk.63 Eray 3)

GOLLER: Dk.40 Makadiı,Dk.65 Hasan Yıldırım (Kestel Belediyespor)     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir