ATICILAR GENÇLİK – YENİDOĞAN SPOR 1.AMATÖR KÜME BURSA

Yenidoğan uzatmalar’da işi bitirdi: 3-2

1.Amatör küme 4.Grupta zirve mücadelesi veren Gürsu Yenidoğanspor güçlü rakibi Atıcılar Gençlik’i uzatma dakikalarında attığı golle geçmesini bildi.

Baştan sona çekişmeli geçen karşılaşmada Kırmızı kartlar havada uçuştu. 5. Kırmızı kart’ın çıktığı 62.Dakikada iki takım futbolcuları adeta birbirine girdi. Atıcılar Gençlik’ten Ahmet Koçoğlu ve kulübeden Antrenör Kemal Mert Kırmızı kart görürken,Konuk ekip Gürsu Yenidoğanspor’dan ise Futbolculardan Emrah Doğan,Emrah Kaya ve yedek kulübesinden Yedek kaleci Harun Çiftçi Kırmızı kart gören oyuncular oldular.

Atıcılar 2 Sahasında oynanan karşılaşmaya iki takımda kontrollü oyunu seçtiler. Dakikilar ilerledikçe İki takımda bir birinin üzerine gitmeye başladı. Ev sahibi Atıcılar Gençlik sağlı sollu atakları ile rakip ceza sahası içinde tehlikeli olmaya başladı. Dakikalar 17. Gösterirken orta sahadan atılan topla rakip ceza sahası içine giren Görkem rakip defans oyuncularının müdehalesine rağmen topu ağlarla buluşturdu. 1-0

Yediği şok golün ardından çabuk toparlanan Mavi-Beyazlılar 19.Dakikada ortda sahadan atılan topla buluşan Recep Defans ve kalecinin bakışları arasından topu ağlara göndererek oyunda ve skorda eşitliği sağladı.1-1

Beraberliği yakalayan Gürsu Yenidoğanspor galibiyet golü için rakip defansı hataya zorlamaya başladı. 29.Dakikada Atıcılar defansının bir türlü uzaklaştıramadığı topu önünde bulan Emrah Kaya şık bir vuruş yaparak galibiyet golünü Atıcılar Gençlik ağlarına gönderdi.1-2 Karşılaşmanın ilk 45 Dakikalık bölümü 2-1 Yenidoğanspor’un üstünlüğü ile kapandı.

İkinci 45Dakikaya hızlı giren ev sahibi Atıcılar Gençlik 46.Dakikaya girilirken Harun arka direkte topla buluştu ,Yenidoğan futbolcularının müdehalesine rağmen topu ağlarla buluşturarak tekrar 2-2 eşitliği sağladı.

Oyun 2-2 berabere olunca iki takımda tekrar futbolcular orta sahada oyunu germeye başladılar birbirlerine sert girmeye başlayan iki takım oyuncuları her an Kırmızıkart için adeta hakeme yalvarıyorlardı. Dakikalar 62.Gösterirken Atıcılar Gençlik’ten Ömer Fatih rakibine sert girince ortalık bir anda Mahşer yerine döndü Futbolcular, Kulübeler ve Tirübün’den seyirciler ortalığı adeta birbirine katlılar . Hakem maçı durdurdu Atıcılar Gençlik’ten 4 Forma numaralı oyuncu Ahmet Koçoğlu ve yedek kulübesinden Antrenör Kemal Mert ,Gürsu Yenidoğanspor’dan ise Emrah Doğan, Emrah Kaya ve Kulübeden yedek kaleci Harun Çiftçi karşılaşmanın hakemi Furkan Nizamoğlu tarafından Kırmızıkart ile oyun dışında kaldılar.

Yaklaşık 8. Dakikalık bir Kırmızı kart arasından sonra oyun tekrar başladı. İki takımda beraberliği bozmak için var gücü ile birbirinin üzerine gidip hataya zorlamaya başladılar. 90.Dakikalık bölüm böyle bitecek sanılırken hakem uzatma bölümlerini gösterdi.

Yenidoğanspor uzatma dakikalarında uzun toplarla galibiyet golü için Atıcılar ceza sahası içine top göndermeye başladı. 90+5.Dakikada oyuna sonrada giren Yenidoğanspor’lu Yunus penaltı noktası üzerinde topla buluştu,Defansın bir türlü uzaklaştıramadığı topa Yunus plase bir vuruş yaparak topu ağlara gönderip adeta takımını hayata döndürdü.2-3

Oyunun son saniyelerinde Atıcılar gençlik golü buldu fakat yan hakemin Ofsayt bayrağı golü geçersiz sayınca ortalık yine karıştı. Bu dakikadan sonra başka gol olmayınca sahadan galip ayrılan taraf konuk ekip Lider Gürsu Yenidoğan oldu. Karşılaşma sonrası Yenidoğanspor’lu futbolcular seyircisinin olduğu Tirübin’e giderek adeta şampiyonluk şarkıları söylediler.

Atıcılar Gençlik-Yenidoğanspor:2-3

SAHA: Atıcılar 2

HAKEMLER: Furkan Nizamoğlu (5), Lokman Atar (5), Fahrettin Şakir (5)

ATICILAR GENÇLİK: Emirhan (6), Adnan (6), Ahmet (5), Muhtarhan (6), Arda (6), İsa (6), Görkem (6), Ali Osman (6), Ömer Fatih (5) (Dk.75 Furkan 2),Emre (6), Harun (6) (Dk.80 Muhammet 1)

GÜRSU YENİDOĞAN: Emre (6), Emrullah (7), Tunahan (7), Mert (7), Emrah Doğan (6), Kenan (7), Üveyis (7),Volkan (6) (Dk.70 Uğur 5), Emrah Kaya (6), Zafer (7), Recep (7) (Dk.83 Yunus 6)

GOLLER: Dk.17 Görkem ,Dk.46 Harun (Atıcılar Gençlik) Dk.19 Recep,Dk.29 Emrah Kaya,Dk.90+5 Yunus (Yenidoğanspor)

KIRMIZI KARTLAR: Dk.62 Ahmet Koçoğlu,Kemal Mert (Antrenör) (Atıcılar Gençlik ), Dk.62 Emrah Doğan,Emrah Kaya ,Harun Çiftçi (Yedek kaleci kulübeden)(Gürsu Yenidoğan)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir