AKHİSAR DEMİR SPOR ŞAMPİYONLUĞUNU RESMEN İLAN ETTİ

Yenişehir Söylemiş Başak Spor maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Akhisar Demir Spor Teknik Sorumlusu Mustafa Dinçer şunları söyledi:
Ligin 13.haftasında deplasmanda Yenişehir Söylemiş Başak Spor’u 10-0 yenerek ligin bitimine bir hafta kala en yakın takipçilerimiz olan İsaören Spor’a 6 puan, Yenişehir Yolören Spor’a 8 puan fark atarak şampiyonluğumuzu ilan ettik. Rakibimiz ligin iddiasız ve zayıf takımlarından biri olduğu için bizim açımızdan kolay bir maç oldu. Bu maçta daha önceki maçlarda oynatamadığımız ya da az şans verdiğimiz oyuncularımızı da oynatma fırsatı bulduk. Özellikle 5 gole imza atan Yakup Kuzu kalitesini bir kez daha ıspatladı. Diğer gollerimizi Hakan (2), Serkan Can, Ragıp ve Faruk kaydetti. Bu sonuçla 13 maçta 37 puana ulaştık. 12 maçımızı kazandık. Sadece bir maçımızda deplasmanda Yolören Spor ile 2-2 berabere kaldık. 55 gol atıp kalemizde sadece 4 gol görerek önemli bir istatistiğe de imza atmış olduk.
Bu başarılı tablonun ortaya çıkmasında Akhisar Demir Spor’a kendi mahallesinde antrenman yapabileceği bir spor tesisi kazandıran Belediye Başkanımız Sayın Ali Nur Aktaş’ın, sezon boyunca sakatlık yaşayan oyuncularımızın tedavisinde bize her türlü desteği saplayan Energym Sport Center sahibi Masör Mesut Kaya’nın, Kulüp Başkanımız Hasan Esen ve yönetim kurulu üyelerinin, pek tabi amatör ruhla mücadele eden futbolcu kardeşlerimizin payı çok büyüktür. Hepsine ayrı ayrı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Son Haftada Böyle Bir Maç Oynamayı İstemezdik
Diğer yandan grubumuzun ikincisini belirleyecek olan maçta İsaören Spor ile Yolören Spor’un berabere kalması son maçımızı kritik bir hale getirdi. Gönül isterdi ki bu iki takımdan biri kazansın ve kendi kaderlerini kendileri belirlesin. Bizim son maçımız da formalite maçı olsun. Ama böyle olmadı. Şimdi üzerimizde ağır bir yük var. Maçtan hangi sonuç çıkarsa çıksın altında bir şaibe aranacak. Fakat benim görev yaptığım yerde şaibeye yer olmadığını  İnegöl’de beraber çalıştığım bütün kulüp yöneticileri ve futbolcular gayet iyi bilir.Diğer maçlarımıza nasıl çıktıysak aynen çıkıp oynayacağız. Futbol üç neticeli bir oyun, çıkan sonuç ne olursa olsun herkesin saygı duymasını ve kabullenmesini bekliyoruz.” dedi.

SERKAN ARSLAN

14

2 thoughts on “AKHİSAR DEMİR SPOR ŞAMPİYONLUĞUNU RESMEN İLAN ETTİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir