19 MAYIS SPOR – ELMASBAHÇE SPOR :1-1

Puanlar paylaşıldı:1-1

Süper amatör küme A Grubunda orta sıralarda mücadele veren 19 Mayıs spor güçlü rakibi Elmasbahçeler ile 1-1 berabere kalarak puanları paylaştılar.

Altınova Sahasında karşı karşıya gelen iki takım oyunun ilk dakikalarında orta saha mücadelesi içinde geçti. Dakikalar ilerledikçe biraz daha etkili olmaya başlayan konuk ekip Elmasbahçeler 18.Dakikada Ahmet Safa ile golü bulmasına rağmen yan hakem önce golü verip sonra geçersiz sayması izleyenleri hayrete düşürdü.

Bu dakikadan sonra daha da hırslanan Yeşil-Beyazlı ekip Elmasbahçe pozisyona girmesine rağmen son vuruşları istedikleri gibi yapamayınca gol bir türlü gelmedi. 45.Dakikaya girilirken Elmasbahçe Mahir Kemal ile serbest atış kullandı. Kale içine giden top barajın ve kalecinin bakışları arasında ağlara gitti.1-0

Oyunun ikinci yarısında daha derli toplu gözüken ev sahibi ekip 19 Mayıs  sağlı sollu atakları ile rakip ceza sahası içinde tehlikeli olmaya başladı. 50.dakikada sol kanattan Ahmet’in ceza sahası içine gönderdiği topu bir türlü uzaklaştıramayan Elmasbahçe defansı  top bir anda 19 Mayıs oyuncusu  Diarra’nın önünde kaldı,Bu oyuncu düzgün birvuruşla topu Defans ve kaleci Mehmet’in bakışları arasında ağlarla buluşturdu.1-1

Oyunda ve skorda eşitliği yakalayan ev sahibi 19 Mayıs zaman zaman gol pozisyonuna girmesine rağmen ikinci golü bir türlü bulamadı. Elmasbahçe’nin galibiyet golü için yaptığı baskılar gol getirmeyince karşılaşma 1-1 tamamlandı. 90.Dakikada Elmasbahçe’den Emre Aktaş ikinci Sarı Karttan Kırmızı kart gördü. Oyunun uzatma dakikalarında ise 90+2.dakikada ev sahibi 19 Mayıs’tan oyuna 90.dakikada oyuna giren Süleyman Kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.

19 Mayıs-Elmasbahçe:1-1

SAHA: Altınova

HAKEMLER: Alperen Patan (6), Duygu Kabataş (6), Soner Turgut (6)

19 MAYIS: Ersin (6), Ahmet (7) (Dk.87 Furkan Mustafa Sevim ), Yusuf (6), Abdullah (7), Onur (5)(Dk.65 Utku 4), Tuğrul Furkan (6) (Dk.90 Süleyman ?), Maşallah (6), Halil İbrahim (6), Muammer (3) (Dk.35 Medeni 6), Diarra (7), Furkan (6)

ELMASBAHÇE: Mehmet (6), Enes (6), Mahir Kemal (7) (Dk.73 Ufuk 3), Şükrü (6), İsmail (6), Ahmet Safa (7), Batıkan (7), Onur (6), Emre Aktaş (6), Cüneyt (6), Ceyhun (3)(Dk.35 Emre Topçu 6)

GOLLER: Dk.50 Diarra (19 Mayıs) Dk.45 Mahir Kemal (Elmasbahçe)

KIRMIZIKARTLAR: Dk.90+2 Süleyman (19 Mayıs )Dk.90 Emre Aktaş (Elmasbahçe)  

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir