Süper Amatör

BURSA İL FUTBOL TERTİP KOMİTESİ İNEGÖL'DEYDİ

Üst Kategori: Amatör

Amatörlere Büyükşehir desteği
İnegöl’deki amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile bir araya gelen Bursa Futbol İl Tertip Komitesi Başkanı Osman Kılıç, önümüzdeki yıl amatör kulüplerin katılım paylarını Büyükşehir Belediyesi’nin ödeyeceğini söyledi. Kılıç İnegöl’e bir saha daha yapılması konusunda taleplerinin olduğunu kaydetti. 

Bursa Futbol İl Tertip Komitesi Başkanı Osman Kılıç, İnegöl’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin yöneticiler ile bir araya geldi. Spor kulüplerinin sorunlarını dinleyen Kılıç, İnegöl’e bir saha daha kazandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Toplantı öncesi konuşan Futbol İl Tertip Komitesi İnegöl Temsilcisi Kamuran Balkan: “İnegöl kulüplerini ziyaret ederek, hem karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak, varsa sorunları dinleyip, çözümler bulma konusunda bizlere zaman ayıran komite başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.


“CİDDİ DEĞİŞİKLİKLER DÜŞÜNÜYORUZ”


İl Tertip Komitesi Başkanı Osman Kılıç ise, 2 buçuk aydan beri görevde olduklarını hatırlatarak: “Bu sene her şey programlanmış. Hazır program oynatmak durumundayız. Seneye ciddi değişiklikler yapmayı düşünüyoruz. Federasyona belirli taleplerde bulunduk. Tüm kulüplerimizle birlikte neler yapabiliriz, bizim için önemli odur” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret ettiklerini ve sorunlarını paylaştıklarını aktaran Kılıç: “Bundan sonra kulüplerimizin tüm katılım paylarını Büyükşehir Belediyesi ödeyecek. Daha büyük beklentilerimiz var. Başkanımız bizlere ciddi anlamda katkı yapıyor. Bursa’ya olağanüstü çalışmalar yapıyor. Başkanımız Osmanlı’nın başkentinin bilinmesi adına tarihi eserlere ciddi bir yatırım yapıyor.

İkincisi ise demir yolları yapıyor. Üçüncü hedefi ise Bursa’yı bir spor kenti yapmak. Mükemmel sahalar yapıldı. Eksikler tabi ki var. Sezon sonunda inşallah gece maçları oynatmaya başlayacağız. İnegöl'de takım sayısı bakımından iki tane saha var ama yeterli değil. Şu anda İnegöl'de 7 amatör küme, 5 tane 19 yaş birinci küme, 6 tane U15 takımımız var. Öncelikli hedefimiz Orhangazi ve Kemalpaşa'ya birer tane saha yaptırmak.

Her yerde tesise ihtiyacımız var. İnegöl'e saha yapılması için bir talebimiz var. Allah hepimize kolaylık versin. Eşitlik ilkesinden vazgeçmeyeceğiz. Tüm kulüpler benim için eşittir. Çok zor işler yapıyorsunuz. Ödüllendirilmesi gereken insanlarsınız. Seneye tüm ilçelerden gelen taleplere göre hareket edeceğiz. Seneye belli sıkıntıları yaratmamak düşüncesindeyim. Kesinlikle hafta içi maçlar olmayacak” diye konuştu.


“ELİT LİG KURACAĞIZ”
Liglerde düşen ve çıkan takım sayılarında değişikliğe gideceklerini de açıklayan Osman Kılıç, şunları söyledi: “Birinci kümeden ikinci amatör kümeye birer takım düşüp, birer takım çıkıyormuş. Bu sene onu da değiştirmeyi düşünüyorum. Bana göre iki takım düşsün, iki takım çıksın. Bu uygulama rekabet getirir, rekabetin olduğu yerde de kalite artar diye düşünüyorum. U15 ve U19 liglerinde, elit ligler kurmak için çalışıyoruz.

U19 takımlarından ikişer takım düşecek diye açıklamıştık, onları birer takıma düşürdük. Bölgesel amatör lige karşıyım. Takımlarımıza katkı getirdiğini düşünmüyorum. Üçüncü ligi kaldırma idealleri yavaş yavaş sıfıra inmeye başladı. Bölgesel amatör lig Türkiye'de profesyonel takımı olmayan illerde oynanabilir. Elit ligi kurmamızın nedeni, İnegölspor gençleri bir üst ligde oynasın, kendi gücünü de görsün istiyorum. Bunlar kendi aralarında oynarsa daha iyi oyuncular yetişir. Çekilen veya ihraç olan kulüpler birer sene dinlenecek”
Haber-Foto İçin Cem TAŞKINER'e Teşekürler


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio

Tasarım Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Copyright © 2010

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
.

Monday the 5th. PointLink. BursaFutbolu.com