Bölgesel Amatör Lig

GÜRSU GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİ

Üst Kategori: Amatör

Kaynaşmanın adı Gürsu

Gürsu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Müftülüğü'nce düzenlenen Yaz Kur'an Kursları arası Futsal turnuvası, oynanan final maçı ile sona erdi.

 

Müthiş çekişmeye sahne olan final maçında Kurtuluş Camisi penaltılara giden mücadelede Mahmutoğlu Camisini 9-8 yendi. Turnuvada dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi. 12 takımın yer aldığı turnuvada, Kurtuluş Camii futsal takımı birinci, Mahmutoğlu Camii futsal takımı ikinci, Somuncubaba Camii futsal takımı üçüncü, Gökçay Camii futsal takımı ise dördüncü oldu.

En centilmen takımlar ise Ensar Camii, Fetih Camii ve Halil İbrahim Camii oldular. Turnuvanın gol kralı ise Somuncubaba Camisinden Ahmet Can ÖZER oldu. Tüm takımlar kupa ve madalyalarla ödüllendirildiler.

Birinci olan takıma İlçe Müftülüğünce Spor ayakkabısı ,  ayrıca Kurtuluş Camii derneği tarafından da hediye verildi.

Yaz tatillerini Kur’an öğrenmekle geçiren çocukların aynı zamanda eğlenmesi ve oynamasına da fırsat tanımak istedikleri için bu turnuvayı düzenlediklerini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan YAVUZ  yoğun ilgiyi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

İlçe Müdürü YAVUZ, maddi manevi desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sn. Hamdi Bilge AKTAŞ’a, İl Özel İdaresi Gençlik Spor ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sn. Musa AYDIN’a, İlçe Müftülüğüne,  turnuvada emeği geçen İlçe Antrenörlerimizden Osman KARA’ya, katılım sağlayan Camilere  teşekkür etti. Bu projenin örnek bir proje olduğunu turnuvanın her yıl geleneksel olarak yapılacağını  önümüzdeki yıl daha farklı branşlarında projede yer alacağını  köy camilerinide organizasyona dahil edeceklerini dile getirdi.

Ayrıca YAVUZ, ''İmam Hatiplerinin turnuva sayesinde camilerdeki yoğunluğun artmasını dile getirmesi bizi memnun etti''.Dedi. İlçe Müftümüz Latif KESMECİ ‘’Turnuvaya katılan 12 cami öğrencisinin tamamının gönlünde birinci olduğunu belirterek, okulların kapanmasıyla büyük bir fedakarlık göstererek öğrencilere Kur’an öğreten imam arkadaşlarımız bu defa öğrencilerinin futsal turnuvasında başarı göstermeleri için antrenörlük yapmaya başladılar.

Turnuva süresince takımlarını motive etmeye çalışan bütün imam arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. Ödül Töreninde konuşan Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Dr. Süleyman ŞAHİN " Yaz Kur'an kurslarında okuyan öğrencilerden yaklaşık 4200 öğrenci sportif faaliyetlerden yararlandı. Burada futsal turnuvasında finale kalmış iki takımımızı izledik. Burada kazanan veya kaybeden yoktur. Kazanan Türk gençliğidir. Çocuklarımız burada kavga etmeden, birbirlerine hakaret etmeden, birbirlerine kırıcı davranmadan, kardeşçe, sevgi yumağı halinde sporun yapılabileceğinin güzel bir örneğini bizlere gösterdiler. Hepsini canı gönülden tebrik ediyorum" dedi.

Detaylar:www.gursu-ghsim.gov.tr


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Joomla SEF URLs by Artio

Tasarım Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. Copyright © 2010

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
.

Friday the 9th. PointLink. BursaFutbolu.com