Anasayfa > Bursaspor > AMATÖR SPOR HAFTASI GÜRSU’DA COŞKUYLA KUTLANDI

28.10.2014 Sal, 13:26

AMATÖR SPOR HAFTASI GÜRSU’DA COŞKUYLA KUTLANDI

Coşkuyla Kutlandı
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyet programında yer alan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Gürsu Belediye Başkanlığı ve Gürsu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında ilçemizde 8 farklı branşta düzenlenen müsabakalar tamamlandı.


13-19 Ekim 2014 Amatör Spor Haftası münasebetiyle hafta boyunca düzenlenen voleybol, badminton, masa tenisi, futsal, atletizm, karate, judo ve taekwondo turnuvalarında dereceye giren sporcular kapanış töreninde ödüllendirildi.

AMATÖR SPOR HAFTASI YÜRÜYÜŞÜ ve GÖSTERİLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tüm Türkiye’de aynı gün ve saatte sporun sevdirilmesi ve spor bilincinin oluşturulması adına yöre sporcuları ve aileleri ile birlikte yürüyüş gerçekleştirdiler. İlçede bulunan liselerin ve amatör spor kulüplerin sporcularının da yer aldığı yürüyüş Yıldız Tekstil Lisesi Bando Takımı marşları eşliğinde gerçekleştirildi.

Yürüyüşe 1000’e yakın sporcu ve sporseverin yanı sıra İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Makas, İlçe Garnizon Komutanı Hacı Şakir Duran, Gürsu Belediye Başkan Vekili Sermet Yenidünya, İlçe Emniyet Müdürü Erdoğan BAYDEMİR,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrul Döğen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Turan YAVUZ, İlçe Müftüsü Latif KESMECİ ve amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri de katıldı.

Gürsu Kapalı Spor Salonu önünden başlayan yürüyüş Gürsu Kapalı Pazar yerinde kurulan sahnenin önünde son buldu. Burada gerçekleştirilen programda amatör spora katkı sağlayan işadamı ve yöneticiler plaket ile ödüllendirilirken sporcularımız tarafından birbirinden güzel şovlar ve Gürsu Gençlik Merkezi tarafından resim sergisi ile Gençlik Konseri gerçekleştirildi.

ANNE ÇOCUK ELELE SPOR KAMPANYASI

Amatör Spor Haftasının son günü Gençlik ve Spor Bakanlığımız’ında projelerinden biri olan ilçemizde de yaklaşık 3 senedir düzenli olarak gerçekleştirilen “Anne Çocuk Elele Spor” kampanyası etkinlikleri gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Gürsu İlçemize bağlı Adaköy Mahallesi Spor Tesisleri’nde yaklaşık 200 anne ve çocuğunun katılımlıyla gerçekleşen spor faaliyetlerinin ardından katılımcılara süt ve meyve suyu ikramı yapıldı.

ÖDÜL TÖRENİ İLE KAPANIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Müsabakalara katılan sporculardan kendi branşlarında dereceye giren 150 sporcumuz madalya ve kupa ile ödüllendirildi. Ödül törenine Gürsu Kaymakamı Mehmet Makas ve Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız’da katılarak sporculara ödüllerini takdim ettiler.

Tüm Etkinliklerimiz için;

http://www.gursu-ghsim.gov.tr

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.